Tackle Cancer Games

Friday September 5:
Milaca (Foley)
Paynesville (ACGC) (JG)
Totino-Grace (Hopkins)
St. Thomas Academy (Tartan)
Coon Rapids (Jefferson)
Proctor (Hermantown)
Sartell-St. Stephen (Alexandria)
Rockford (Holdingford
Minnewaska (BOLD) (JG)
MACCRAY (Dawson-Boyd)
Thief River Falls (Dilworth-GF)
Minnehaha Academy (Providence Academy)
Northfield (Mankato West)
 
Friday September 12:
Centennial (Elk River)
Holy Family (New London-Spicer)
Mound-Westonka (Orono)
Armstrong (Blaine)
Monticello (St. Michael-Alb.)
Tartan (Simley)
Albany (St. Cloud Cathedral)
Foley (Becker)
Pelican Rapids (Barnesville)
Lake City (Plainview-EM)
Glencoe-Silver Lake (Hutchinson)
Tracy-Milroy-Balaton (Lac Qui Parle Valley)
Willmar (Sartell)
Waterville-EM (Medford)
Eden Valley-Watkins (Rockford)
Mayer Lutheran (Norwood-YA)
Blue Earth (United South Central) (JG)
St. Peter (Jackson County Central)
Nevis (Kelliher Northome)
Red Lake County (Fertile-Beltrami)
Little Falls (Milaca)
Mora (Zimmerman)
St. Agnes (S.P.A.)
Lakeville South (Eastview)
Verndale (Bertha-Hewitt)
Marshall (Fairmont)
Champlin Park (Andover)
South St. Paul (Henry Sibley)
Underwood (Wheaton)
Chaska (Chanhassen) JG
New Ulm (Waseca)
 
Saturday September 13:
Hamline (Macalester)
SW Minnesota State (Crookston)
Crown College (Westminster)
University St. Thomas (Wisconsin-Lacrosse)
 
Friday September 19:
Lakeville North (Prior Lake)
Totino-Grace (Wayzata) (second game)
Blaine (Coon Rapids)
Zimmerman (Foley)
St. Francis (Cambridge-Isanti)
Fridley (Holy Angels)
Hastings (South St. Paul)
Eagan (Rosemount)
Frazee (Hawley)
Dawson-Boyd (Lac Qui Parle Valley)
Belle Plaine (Mayer Lutheran)
Fairmont (Blue Earth)
Farmington (Apple Valley)
Perham (Roseau)
Faribault (Austin)
St. Cloud Cathedral (Little Falls)
Aitkin (Pine City)
North Branch (Duluth Denfeld)
Richfield (Jefferson)
Roseville (Mounds View)
New Prague (Delano)Forest Lake (Cretin-Derham Hall)
Barnum (Hinckley-Finlayson)
Owatonna (Mankato West)
Pierz (Howard Lake-Waverly)
Mahnomen (Lake Park)
Maple Grove (Champlin Park)
 
Saturday September 20
Gophers (San Jose State)
St. Johnís (Concordia)
Minnesota Valley Lutheran (Red Rock Central)
 
Friday September 26:
Benson (Morris) (Joint Game)
Minnetonka (Edina)
White Bear Lake (Stillwater)
Springfield (Cedar Mt. Comfrey)
St. Croix Lutheran (St. Agnes)
Maple Lake (Rockford)
Pine City (Braham)
Melrose (ACGC)
Mesabi East (Barnum)
Mabel-Canton (Spring Grove)
Fergus Falls (St. Cloud Apollo)
Osseo (Anoka)
Shakopee (Burnsville)
Wheaton (Hancock)
Andover (Blaine)
St. Anthony (DeLaSalle)
East Ridge (Roseville)
Mounds View (Forest Lake)
Buffalo (Princeton)
Hutchinson (New Prague)
Staples-Motley (Warroad)
LeSueur-Henderson (Belle Plaine)
Cambridge-Isanti (Rogers)
Buffalo Lake-Hector (MN Valley Lutheran)
 
Saturday September 27:
Rocori (Bemidji)
Highland Park (St. Croix Central)
Brainerd (St. Cloud Tech)
Concordia-Moorhead (St. Olaf)
Carleton College (Bethel)
 
Sunday September 28:
Vikings (Atlanta)
 
Thursday October 2:
Edina (Wayzata)
Jefferson (Cooper)
Benilde-St. Margaretís (DeLaSalle)
Eden Prairie (Minnetonka)
 
Friday October 3
Kerkhoven-MS (Browerville)
St. Cloud Apollo (Willmar)
Chisago Lakes (North Branch)
St. Michael-Albertville (Duluth East)
Park (Woodbury)
West Central Area (Upsala/Swanville)
Kelliher/Northome (Hill City)
Sauk Rapids-Rice/St. Cloud Tech (JG)
Litchfield (Glencoe-SL)
Rogers (Monticello)
Stillwater (Cretin-DH)
Bemidji (Brainerd)
Mankato West (Rochester Century)
Kimball (Maple Lake)
Watertown-Mayer (Mayer Lutheran)
Orono (Waconia)
Crosby-Ironton (Pine City)
Henry Sibley (Hill-Murray)
Park Rapids (Detroit Lakes)
Princeton (St. Francis)
Park Center (Spring Lake Park)
 
Saturday October 4:
Providence Academy (Breck)
Two Habors (Duluth Marshall)
 
Friday October 10
Glenville-Emmons (Mabel-Canton)
Spring Lake Park (Andover)
Dassel-Cokato (Glencoe-SL)
Burnsville (Lakeville North)
Washburn (Southwest)
Prior Lake (Farmington)
Columbia Heights (Concordia Acad.)
Breck (Blake)
Waconia (New Prague)
Kasson-Mantorville (Cannon Falls)
Granada-Huntley/East Chain/Truman (Cleveland)
Apple Valley (Eastview) JG
Becker (St. Cloud Cathedral)
Hawley (Barnesville)
Hill-Murray (South St. Paul)
Cretin-DH (Roseville)
Lyle/Pacelli (Grand Meadow)
 
Saturday October 11:
Irondale (Totino-Grace)
Minnesota State Moorhead (Northern State)
 
Tuesday October 14:
Clear Brook-Gonvick (Warren-Alvarado-Oslo)
 
Wednesday October 15:
Waseca (St. James)
Waubun (Rothsay)
Mpls Southwest (South)
Woodbury (Cretin-Derham Hall)
Moorhead HS (Bemidji)
Albert Lea (Red Wing)
Elk River (Blaine)
DeLaSalle (Columbia Heights)
 
Saturday October 18:
Crookston (Mary)
Gustavus (St. Johnís)
Bethel (University Chicago)
Saturday October 25:
St. Olaf (Augsburg)
UMD (Bemidji State)
Macalester (Lawrence University)
 
Saturday November 1:
MSU-Mankato (University Sioux Falls)
Augsburg (St. Johnís)
Saturday November 8:
Winona State (Southwest)
Total High school teams: 159
College Teams: 19
Pro Team: 1

 

MHSFCA or Website Contact

DHTML Menu / JavaScript Menu Powered By OpenCube