BOYS' HIGH SCHOOL GOLF ALL-STATE TEAMS |
CLASS "A" |
|
NAME |
SCHOOL |
GRADE |
CLASS |
Dakotah Brunelle |
Cass Lake |
11 |
A |
Zak Pendleton |
Cedar Mountain |
12 |
A |
Tanner Drewelow |
Clinton-Graceville-Beardsley |
12 |
A |
Mallory Manecke |
Fosston |
10 |
A |
Beau Hanson |
Frazee |
11 |
A |
Andrew Peterson |
Legacy Christian |
11 |
A |
Lucas Yaeger |
Legacy Christian |
11 |
A |
Zach Hauser |
MACCRAY |
12 |
A |
Scott Stankey |
Providence Academy |
9 |
A |
Mitchell Laffen |
Sleepy Eye |
12 |
A |
Dillon Schultz |
Springfield |
12 |
A |
Jared Lindaman |
Westbrook-Walnut Grove |
12 |
A |
CLASS "AA" |
NAME |
SCHOOL |
GRADE |
CLASS |
Dom Kieffer |
Byron |
11 |
AA |
Seth Heppner |
Crookston |
12 |
AA |
Karter Smith |
Detroit Lakes |
10 |
AA |
Tanner Lane |
Detroit Lakes |
12 |
AA |
Anton Skerjance |
Eveleth-Gilbert |
12 |
AA |
Beau Hanson |
Frazee |
11 |
A |
Brett Severson |
Hawley |
12 |
AA |
Brandon Sletmoen |
Hawley |
12 |
AA |
Trent Sundbom |
Hermantown |
9 |
AA |
Taylor Sundbom |
Hermantown |
11 |
AA |
Andy Krasaway |
Hermantown |
11 |
AA |
Brett Musich |
International Falls |
11 |
AA |
Glenn Walls |
International Falls |
12 |
AA |
Andrew Peterson |
Legacy Christian |
11 |
A |
Dan Lensing |
Orono |
9 |
AA |
Patrick Johnston |
Orono |
12 |
AA |
Miles Knutsen |
Orono |
12 |
AA |
Matt Peterson |
Orono |
12 |
AA |
Nic Jensen |
Rochester Lourdes |
12 |
AA |
Alex Kapraun |
Rochester Lourdes |
12 |
AA |
Dillon Schultz |
Springfield |
12 |
A |
Jacob Mortell |
St Croix Lutheran |
11 |
AA |
Jacob Groom |
St Croix Lutheran |
10 |
AA |
T.J. Bruce |
St. Cloud Cathedral |
12 |
AA |
Patrick Larkin |
St. Cloud Cathedral |
12 |
AA |
Mark Stang |
St. Cloud Cathedral |
12 |
AA |
Nick Forsberg |
Staples Motley |
11 |
AA |
Zach Israelson |
Staples Motley |
12 |
AA |
Olaf Walkky |
Virginia |
11 |
AA |
Matt Kesanen |
Virginia |
11 |
AA |
Dakota Lundstrom |
Virginia |
11 |
AA |
CLASS "AAA" |
NAME |
SCHOOL |
GRADE |
CLASS |
Alex Gabriel |
Anoka |
12 |
AAA |
Joey Shroyer |
Chanhassen |
12 |
AAA |
Max Tylke |
Eastview |
12 |
AAA |
Austin Wilson |
Eden Prairie |
12 |
AAA |
Bennett Schroeder |
Eden Prairie |
12 |
AAA |
Dylan Baker |
Eden prairie |
12 |
AAA |
Kevin Brooke |
Eden Prairie |
12 |
AAA |
Chase Hahne |
Elk River |
12 |
AAA |
Max Kelly |
Forest Lake |
10 |
AAA |
Trevor Thompson |
Forest Lake |
10 |
AAA |
Drew Massey |
Forest Lake |
12 |
AAA |
Shane Sampair |
Forest Lake |
12 |
AAA |
Austin Fowler |
Grand Rapids |
11 |
AAA |
Matt McCure |
Grand Rapids |
12 |
AAA |
Nick Fritz |
Mankato West |
12 |
AAA |
Sam Jensen |
Maple Grove |
12 |
AAA |
Jack Pexa |
New Prague |
10 |
AAA |
Ross Miller |
Osseo |
12 |
AAA |
Corey Muenzhuber |
Rogers |
11 |
AAA |
McCabe Buege |
Rogers |
12 |
AAA |
Sam Matthew |
Roseville Area |
12 |
AAA |
Andrew Kimble |
Roseville Area |
12 |
AAA |
Robb Stautz |
Roseville Area |
10 |
AAA |
Charlie Braniff |
Saint Cloud Tech |
12 |
AAA |
Matt Rachey |
Waconia |
10 |
AAA |
Jack Holmgren |
Wayzata |
9 |
AAA |
Jack Higginson |
Wayzata |
11 |
AAA |
Tyler Lowenstein |
Wayzata |
12 |
AAA |
William Leaf |
Winona |
10 |
AAA |
|
GIRLS' HIGH SCHOOL GOLF ALL-STATE TEAM |
CLASS "A" |
NAME |
SCHOOL |
GRADE |
CLASS |
Amy Mireault |
Fosston |
12 |
A |
Rachel Gray |
Legacy Christian |
11 |
A |
Elizabeth Hennessy |
Lewiston-Altura |
9 |
A |
Kaitlyn Henessy |
Lewiston-Altura |
11 |
A |
Kayley Borkowski |
Lewiston-Altura |
11 |
A |
Aimee Cichon |
Lewiston-Altura |
12 |
A |
Alissa Moe |
Lewiston-Altura |
12 |
A |
Annalise Savageau |
Osakis |
9 |
A |
Kelsey Ross |
Osakis |
12 |
A |
Maddie Mithun |
Providence Academy |
11 |
A |
Claire Sime |
Providence Academy |
12 |
A |
Tiana Runck |
Springfield |
12 |
A |
CLASS "AA" |
NAME |
SCHOOL |
GRADE |
CLASS |
Kourtney Williams |
Becker |
11 |
AA |
Jordan Price |
Byron |
12 |
AA |
Kate Smith |
Detroit Lakes |
7 |
AA |
Matty Tschider |
Detroit Lakes |
9 |
AA |
Courtney Hedstrom |
Detroit Lakes |
11 |
AA |
Callie Wilson |
Hermantown |
11 |
AA |
Olivia Tusa |
Hermantown |
11 |
AA |
Kaylee Benson |
Jackson County Central |
11 |
AA |
Brianna Janu |
Minnewaska Area |
11 |
AA |
Sam Falk |
Minnewaska Area |
12 |
AA |
Holly Karkela |
Perham |
12 |
AA |
Katie Kesti |
Red Wing |
11 |
AA |
Marisa Toivonen |
Red Wing |
11 |
AA |
Nikki Pasch |
Red Wing |
12 |
AA |
Danielle Brooks |
Red Wing |
12 |
AA |
Jenny Pederson |
St Croix Lutheran |
11 |
AA |
Emily Israelson |
Staples Motley |
9 |
AA |
CLASS "AAA" |
NAME |
SCHOOL |
GRADE |
CLASS |
Lexi Bollant |
Buffalo |
9 |
AAA |
Taylor Wells |
Century |
12 |
AAA |
Celia Kuenster |
Cretin-Derham Hall |
9 |
AAA |
Tabitha Kunst |
Duluth East |
12 |
AAA |
Sara Detlefsen |
Eastview |
11 |
AAA |
Kristi Opatz |
Eastview |
12 |
AAA |
Tayler Hoag |
Eden Prairie |
11 |
AAA |
Lizzy Hogan |
Eden Prairie |
12 |
AAA |
Grace Gilmore |
Edina |
11 |
AAA |
Sadie Martin |
Elk River |
11 |
AAA |
Mariah Chesley |
Mankato West |
12 |
AAA |
McKenzie Neisen |
New Prague |
9 |
AAA |
Amber Houser |
New Prague |
12 |
AAA |
Brooke Finger |
Northfield |
12 |
AAA |
Sarah Burnham |
Wayzata |
9 |
AAA |
Liz Bauernfiend |
Wayzata |
11 |
AAA |
Taylor Fontaine |
Wayzata |
12 |
AAA |
Emily Erickson |
Wayzata |
12 |
AAA |
Mary Sweeney |
Woodbury |
12 |
AAA |
|